MENU

Masa bilgisayar 18 bin dolar

Turkcell halini en iyi anlatan şirket

21/07/2011 Comments (0) Views: 326 KISA KISA, MANŞET, OPERATÖRLER, VODAFONE

Vodafone Bilişim Zirvesi 2011’in ana sponsoru

İnterpromedya tarafından, 2000 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl “ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ‘11” adı ile gerçekleştirilecek olan zirve, Vodafone’un ana sponsorluğunda yapılacak. Zirve, Avrasya’nın bilişim dünyasında söz sahibi kamu ve özel sektör temsilcilerini, siyasetçileri ve akademisyenleri 3-5 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya getirecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da güçlü sponsor ve destekçilerle yola çıkan zirvenin Avrasya bölgesi içerisinde, sınırlar ötesi işbirliği fırsatlarına imkan verecek; özel eşleştirme ve buluşturma ortamları ile yeni iş fırsatları yaratılması amacına hizmet edecek olan zirveyi bu yıl destekleyen iş ortakları arasında şu kurumlar yer alıyor:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV)

Türkiye Elektronik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TESİD)

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği’nin (TÜTED)

Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD)

Ana sponsorluk kararı almalarında İnterpromedya’nın bu alandaki tecrübesinin ve zirvenin yenilenen vizyonun etkili olduğunun altını çizen Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel “Vodafone Türkiye olarak, bu yıl ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ‘11‘e Ana sponsor olmakla çok doğru bir işbirliği içinde olduğumuza inanıyoruz. ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aşan, Avrasya’nın Bilişim odağı haline gelmiş bir platform olarak saygın bir konuma sahip. Zirvede ayrıca dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden biri olarak “Future Agenda / Gelecek Gündemde” adı altında gerçekleştireceğimiz oturumda sektörü daha ileriye taşıyacak yeni stratejileri konuşacak ve gelecekte mobil teknolojilerinin hayatımıza getireceği yenilikleri sizlerle paylaşacağız. Büyük bir heyecanla dahil olduğumuz bu platformun Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli yeni işbirliği fırsatları için kullanmak ve sektörde yeni değerler yaratmak adına çok önemli bir fırsat olduğuna da inanıyoruz” dedi.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 etkinliğinin, Avrupa ve Asya Zirvesi olarak düzenlenmesini beklediklerini ifade eden BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ise “Türkiye’de ICT sektörünün, hem ülke içinde hem de uluslararası camiada söyleyeceği çok sözü var. ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 bunun için önemli bir platform oluşturacaktır. Sektörümüz, bölge ülkeler için önemli bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bu cazibe merkezi kavramıyla elbette yalnızca yabancı yatırımcıyı çekmekten söz etmiyorum. Bölgenin ICT üssü olmaktan söz ediyorum. Bunun için elimizde bulunan fırsatları iyi değerlendirerek somut çıktılar almamızın gerekli olduğuna inanıyorum. ICT sektöründe gelişmenin firmalar bazında bireysel kalmaması gerektiğini düşünüyorum“ dedi.

Türk bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinin ve sektörel oluşumlarının desteğinin kendileri için büyük bir memnuniyet kaynağı olduğunu belirten İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir de şunları kaydetti: “Vodafone bir dünya şirketi. Biz de İnterpromedya olarak zirveyi bu yıl tüm Avrasya’ya taşımak hedefiyle ve ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 adıyla yola çıktık. Bir dünya devinin ana sponsorluk desteğini almak doğru yolda olduğumuzu gösteren çok değerli bir kilometre taşı oldu. Ayrıca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye Bilişim Vakfı gibi hem kamudan hem de özel sektörden etkin platformların zirveyle iş ortaklığını bu yıl da sürdürmeleri, bize inançlarının göstergesidir. Türkiye’nin Avrasya bölgesinde her alandaki öncü rolünün bu zirve ile çok daha pekişeceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.