MENU

4G geldi de Türkiye çöplük mü oldu?

İnternet baronları sonunda Türkiye’de

11/04/2016 Comments (0) Views: 275 ANKARA, DONANIM, MANŞET, YAZILIM

Vestel Türk mü değil mi polemiği

IMG_7675Mühendisler gururla burada yapılan üretimin dünya şartlarında ve normlarında olduğunu vurguluyor. Dünyada alınmış ne kadar sertifika ve ödül varsa almış gibiler. İnsan faktörünü son derece azaltmışlar. Ortada vızır vızır insansız taşıma araçları geziyor ve bir yerden diğerine mallar taşıyor. önüne geçtiğinizde homurdanıyor ve sizin çekilmenizi bekliyor üstünüzden geçmiyor. Bunların üstüne yapılan yüklemeler de yine robotlar tarafından yapılıyor.

Vestel yetkilileri, bu aramlar çok konuşulan Endüstri 4.0 standartlarına çok yakın olduklarını söylüyorlar. Yani makineler makinelerle konuşuyor. Makineler diğerlerine emir veriyor. Aksama olunca kendi aralarında karar alıyorlar ve ona göre durum değerlendirmesi yapıp işi çözüyorlar. Böyle olunca hem üretim ölçümlenmesi, hem aksama alanlarını düzeltilmesi daha kolay oluyor. Vestel’i bu aşamaya geldiğinde derinlemesine tekrar incelemek gerekiyor.

Bu arda yine çok fazla vurgulamamız gereken konulardan bir tanesi giderek artan üretim hızı ve daha çok genişlemeye uygun hazırlanan fabrika alanı. Bugün dünyadan sipariş gelse biz aylık seviyelerde yüz binlerin üstüne çıkıp milyonları görebilecek kadar genişleyebilecek durumdayız.

Tags:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.