MENU

Telkoder “belediye kafasına göre para alamaz” dedirtti

Hackerların elektriği kesmesi mümkün mü?

06/04/2015 Comments (0) Views: 826 ANKARA, MANŞET, POLEMİK, SOSYAL MEDYA

Twitter ve Youtube neden kapandı?

Twitter_logoTwitter ve Youtube yine bir ulusal saçmalığa imza atılarak kapatıldı. Peki neden kapatıldı? Eldeki imkanlarla edindiğimiz belgelere dayanarak sizlerle paylaşalım…

Bekir Altun isimli hakimimiz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından kendine gönderilen belgeye dayanarak kapatma kararlarını çıkardı. Konu, 31 Mart günü yaşanan terör saldırısı. O saldırıdan yola çıkılarak resimlerin paylaşılması, kapatmanın başlıca sebebi olarak gösterildi.

Muhtemelen Youtube, Twitter ve Facebook’a kapatma istekleri gönderildi. Neydi bu istekler? NTV’de yayımlanan bir resim, Facebook’ta belli adreslerde yayımlanan resimler, sondakika.com sitesinde yayımlanan haber, Twitter’da Metin Uca gibi önde gelen isimlerin paylaşımları… Önce üç ana akım da kapatılacakken son dakikada Facebook tekrar açıldı ve gösterime girdi.

Bu kapatma kime ne sağlar? Resimleri gören gördü zaten. Gazetelere yasak da getirildi. Bu saatten sonra getirilen yasaklamalar tamamen halkın haber alma hakını ellerinden almak ve istedikmeri anda istedikleri içeriği kaldırmayan, bir başka deyişle dümen sularına gitmeyen Google ve Twitter’a kafa atmaya yöneliktir.

Bir de 7 Nisan günü milletvekili adayları açıklanacak ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla birçok milletvekili dışarıda kalıp bağırıp çağıracak. Gündemin değişmesi lazım tabi…

Tags: , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.