MENU

Avea’dan çevreyi koruyanlara hediye veren Atıkmatik

Avea 3 fikri ödüllendirdi

17/06/2014 Comments (1) Views: 334 ANKARA, MANŞET, TURKCELL

Turkcell “tüm istenmeyen SMS’leri engeleyeceğim” dedi

sms-text-messagingTurkcell daha önce istenmeyen SMS’lere yönelik bir hizmet çıkardığını ve artık bunların size ulaşmasının mümkün olmayacağını duyurmuştu. Bunun için detaylı bir web sayfası hazırladı ve aylık bedelini 1,99 TL olarak belirledi. Bunun için neden para istiyor, istemeli mi gibi soruları şimdilik kaydıyla bir kenara bırakalım.

Ne var ki bu servis bazı durumlarda çalışmıyordu: Turkcell şebekesi dışından, özellikle de numara değil, alfanümerik adreslerden gelen mesajların engellenemiyordu. Yani size gelen mesajlarda Penis Büyütücü yazıyorsa Turkcell’e bir numara veremediğinizden buradan gelen istenmeyen mesajı engelleyemiyordunuz. Turkcell buna da çözüm bulduğunu müjdeledi.

Turkcell iddialı bir biçimde artık bunun da üstesinden geleceklerini, artık 1,99 TL verildiğinde alfanümerik olan bu mesajların da engelleneceğini söylüyor. Ben onlara inanıyorum.

Şimdi Penis Büyütücüler düşünsün.

Tabii ki ben hala MOBİLSİAD ve BTK’ya yaptığım çağrıyı açık tutuyorum: Kurumlar kendi aralarında anlaşarak istenmeyen SMS’leri gönderen firmalara ciddi mesajlar verecek mekanizmalar kurmalılar. Bunu kurmadıkları sürece görevlerini yapmıyorlar, SMS’ten gelecek üç kuruş kar için kullanıcıların cep telefonu kullanım dirliğini hiçe sayıyorlar emeye devam edeceğim.

Tags:

One Response to Turkcell “tüm istenmeyen SMS’leri engeleyeceğim” dedi

  1. Batı Kan dedi ki:

    Turkcell bunu yapsın, o gün 10 yıllık Vodafone hattımı bırakıp geçmezsem ne olayım. Yahu mesaj gelmesini geçtim, şerefsizlerin numarası görünmüyor. Numarası görünse ben arayıp ağızlarına dolduracağım da… Vodafone numarası görünmeyen mesaja nasıl izin veriyor, onu da anlamıyorum. Vodafone’un sahibine ben gizli numaradan mesaj atabilsem, “indirimli boru döşenir” falan yazsam n’apar acaba?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.