MENU

Fiber nereye ve kime takılıyor?

Vatandaşın yararına yapılmış bir yanlış hesap

10/03/2012 Comments (0) Views: 807 DONANIM, MANŞET, TURKCELL

Turkcell iPad’i 43 megabit hızla verecek

Turkcell, Apple’ın ABD’nin San Fransisco kentinde tanıtımını yaptığı, merakla beklenen son tableti ‘Yeni iPad’i önümüzdeki dönem içinde müşterileriyle buluşturacağını açıkladı. Wi-Fi ve 4G/LTE’li Yeni iPad, DC-HSPA+ teknolojisine uyumlu. iPad2’ye göre 3G’de 6 kat daha hızlı bağlantı yapabilen Yeni iPad, böylelikle piyasadaki en hızlı tablet olma iddiasını taşıyor. Tüm Türkiye’de Turkcell’liler Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) teknolojisinin desteklediği 3G ile iPad’i 43.2 Mbps’a varan hızla kullanmanın keyfini sürebilecek. Geçen yıl 3G şebekesini Çift Taşıyıcı sistemiyle güncelleyerek mobil internet hızını iki katına çıkartan Turkcell, bu sistemi Türkiye’ye yaygınlaştıran tek operatör. Turkcell 3G şebekesinin %99.1’i Çift Taşıyıcı teknolojisiyle uyumlu.

Turkcell önümüzdeki günlerde, ‘Yeni iPad’ ile tanışmak için sabırsızlanan teknoloji tutkunları için ön sipariş toplayacak. Turkcell müşterileri, www.turkcell.com.tr üzerinden ve Turkcell Çağrı Merkezi’nden ‘Yeni iPad’ için ön talepte bulunabilecekler.

‘Yeni iPad’ ayrıca 2048x 1536 piksel çözünürlükte Retina ekran özelliğiyle dikkat çekiyor. 5 MP iSight dahili kamerası artık 1080p HD formatında video çekimi yapabilen Yeni iPad, Apple’ın çift çekirdekli yeni A5X işlemcisini içeriyor.

Tags: , , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.