MENU

Vodafone Hindistan’dan İstediğini Kopardı

Ericsson, Patent Konusunda ZTE ile Anlaştı

24/01/2012 Comments (2) Views: 445 ANKARA, İNTERNET, KISA KISA, MANŞET

Türk Telekom benim için de BTK’ya başvurur mu?

Agos gazetesi okullarda internetten erişilemiyormuş. Güvenli internete takılıyormuş. Çünkü o kadar güvenli değilmiş. Çünkü güvenli internet kişisel web sitelerini kapsamıyormuş. Kurumsal olarak bir yere küfür ederseniz sorun yok ama kişisel web sitesi açarsanız sorumluymuş. Koskoca gazetenin internet sitesi de kişisel web sitelerinden biri sayılmış.

Halkımız güvenli interneti bir şey sandığı ve bununla zehirlendiği için bir anda Agos gazetesine erişemeyince şaşırmış kamkış. Ne yapacağını bilememiş. Bunun üzerine görev Türk Telekom’a verilmiş. Türk Telekom gitmiş görmüş ve sorunun kişisel web sitesi olmasından kaynaklandığını anlamış. Bunun üzerine BTK’ya başvurmuş ve Agos gazetesini kişsel web siteleri kategorisinden çıkarmış.

Koca gazeteninsitesi nasıl kişisel web sitesi kategorisine konur, kişisel web siteleri engellenince internet nasıl daha güvenli olur, seçme özgürlüğü bu anlamda nasıl bir güvenlik getirir bir yana… Türk Telekom’un böyle bir hizmeti olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra bir siteme zeval gelirse mutlaka Türk Telekom’a resmi başvurumu yapıp Agos gazetesi vakasını örnek göstereceğim.

Güvenli internete destek öyle olaz böyle olur.

2 Responses to Türk Telekom benim için de BTK’ya başvurur mu?

  1. bilgin bilen dedi ki:

    Bir haberi yapmadan önce araştırsanız iftira atmamış olurdunuz. Bahsettiğiniz iste güvenli internet kapsamında ve hem aile hem de çocuk profilinde erişim sağlanmaktadır. Kontrol için:
    http://guvenlinet.org/tr/domain_sorgula.html adresinden sorgulayabilirsiniz. Tabi amacınız üzüm yemekse…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.