MENU

Çocuklarını Pewdiepie ile büyütmek

Huawei 46,5 milyar doların 6,5’ini Ar-Ge’ye yatırdı

13/01/2015 Comments (2) Views: 682 5G, ANKARA, MANŞET, OPERATÖRLER, ULUSLARARASI TELEKOM

Şimdi İran ve Gabon düşünsün

verizon-4g-lteÜlke yönetimi 6 ay içinde 4G’ye geçeceğimizi duyurmuş. Hürriyet bu büyük başarıyı ekonomi sayfalarına haber olarak taşımış.

4G ile tanışan son ülkeler arasında Andorra, Gabon, Guatemala, Honduras, İran, Kenya, Pakistan, Rwanda ve Trinidad & Tobago var. Kısmetse bu dünya teknoloji devlerinden sonra biz de 4G ile tanışacak dünyayı sallayacağız. Şimdi onlar düşünsün…

Tamam 125. ülke olacağız. Ama olsun. 3G’de de dünyanın en son giren ülkesi olduka da ne oldu? Hayata geçirdiğimiz ürün ve uygulamalarla Türkiye’nin adını dünyaya duyurmadık mı? İcat ettiğimiz baz istasyonu ve telefonlarla bir trilyon dolara yakın dövizi ülkeden içeri sokmadık mı?

Şimdi sıra geldi 4G’ye…

Hürriyet “4G, 150 ile 300 megabit arasındaki hızlara çıkabiliyor. Bu da şu an kullanıdığımız 3G internetin yaklaşık 10 katı fazla bir hıza denk geliyor”demiş. Yani Hürriyet’in hesabına göre 3G 15 ila 30 megabit hızında… Hürriyet’in haberi yapmadan önce telefonun wifi özelliğini kapatması gerekiyor. Başka türlü olmaz öyle…

Tags: , , , ,

2 Responses to Şimdi İran ve Gabon düşünsün

  1. komplo dedi ki:

    Bence bu haber GSM şirketlerinin gazlaması. Hükümete destek vermek isteyenleri. Oysa 4G ile ilgili altyapı kavgasını bilmeyen kalmadı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.