MENU

Türk Telekom Gökçeada’ya fiber internet götürdü

Alma Türk’ün ahını, çıkar aheste aheste

22/11/2017 Comments (0) Views: 822 DONANIM, MANŞET, ULUSLARARASI TELEKOM, YAZILIM

Samsung’dan yapay zekaya gerçek Ar-Ge merkezi

Samsung, telefondan bulaşık makinesine, televizyondan güvenlik yazılımlarına kadar birçok alanda pazarlama taktiklerinden çok teknolojisiyle konuşturan bir şirket. Endüstride taşları yerinden oynatabilmek için yapay zekanın çok önemli bir yerde olduğunu anlamış olacak ki yeni araştırmalarının odağını bu noktaya getirdi.

Sitesinden yaptığı açıklamada şirket içinde küçük organizasyonel değişiklikler yapacağını duyurdu. Bu değişikliklerin kökeninde de araştırmacılar var. Araştırmacılar da yapay zekaya doğru adımlar atıyor.

Eylül ayında Yapay Zeka konusunda yapılan bir forumda Samsung, bu teknolojinin potansiyelinden ve oraya gitmek istediklerinden bahsetti uzun uzun. Şirketin CEO’su Yoon Boo-keun, “bütün arzumuz önümüzdeki günlerde şirketimizi Yapay Zeka çağına hazır hale getirmek” şeklinde konuştu.

2016 yılında şirket, Yapay Zeka ile ilgili çalışmaları olan Viv Labs isimli şirketi yaklaşık 215 milyon dolara satın aldı. Ekim ayında Samsung, Yapay Zeka geliştirmeyi hızlandırmak için Kanada’da bir laboratuvar açtı.

Eğer Kore ve Samsung üstünde en ufak bir etkimiz varsa ülkede dikey bir yazılım istiyorsak bizim de ülke olarak odağımızı oraya vermemiz, hatta Samsung’dan bu yeni dalgayı daha iyi işleyebilmek için bilgi birikimi ve yetkinliklerini bize aktarmasını istememiz gerekiyor.

Eğer Samsung buna evet derse muhtemelen ülke için atılmış en iyi yatırım ve desteklerden biri olacaktır. Unutmayın bir teknoloji için değil, yeni gelecek bir çağ için bütün bunlar.

Samsung görmüş, umarım biz de görürüz.

Tags: , , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.