MENU

Peki biz o bokları neden yedik?

Partiler sosyal medyayı yine beceremiyor

23/05/2018 Comments (0) Views: 811 İNTERNET, MANŞET, SOSYAL MEDYA

Politik fikirlerimizi saklayamayan Facebook çıplak resimlerimizi istiyor

Facebook 80 milyonun üstünde kullanıcının bilgilerini dışarıdan insanlara politik saiklerle kullanmaları için verdi, çaldırdı ya da sattı. Bütün dünyaya rezil olması bir yana AB’den ABD’ye kadar birçok ülkenin araştırma kurullarına gidip aptal aptal sorularına cevap verip özür üstüne özür diledi.

Aradan öyle çok uzun bir zaman geçmeden gelip insanlara çağrı yaptı: Bana çıplak resimlerinizi gönderin. Ne? Niye be? Sebebi şuymuş: Bizim çıplak resimlerimize bakıp bizi tanıyacak. Sonra mesela biz biriyle ilişkiye girersek, ilişkiye girdiğimiz kişiyle fantezi yapar çıplak fotoğraflarımızı çektirirsek, sonra beklenmedik bir şekilde ayrılırsak, ayrıldığımız kişi bize o sırada hala çok kızgın olursa, fantezi yaptığımız zamanlarda çektiği resimleri intikam amaçlı bir biçimde internete yayarsa… O zaman ona verdiğimiz çıplak resimlerden bizi tanıyarak kızgın eski partnerimizin bizim intikam resimlerimizi koymasını engelleyecekmiş.

Bir tek bana çok aptalca gelmiyor değil mi?

Ha bu arada söylemeyi unutmayayım. Bizim kendi kendimize çektiğimiz çıplak resimlerimizi de Facebook çalışanları görebilecekler.

Bunların iki sebebi olabilir:

  1. Mark Zuckerberg Facebook işinden sıkıldı ve çıkmak istiyor. Bunun için adam gibi bir plan yapamamış aklına ilk gelen şeyi uygulamaya koymuş
  2. Mark herkesi kendi gibi biraz tutuk zannediyor

Mark bir dur Allah aşkına zaten ortalık karışık…

Tags: , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.