MENU

Daha yapılmamış köprünün çekme kapasitesini dronelar ölçtü

Yeni BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir?

25/08/2015 Comments (1) Views: 3874 5G, ANKARA, MANŞET, OPERATÖRLER

Operatörler (aslında biz) 6 ayda 1,5 milyar kaybettik

para26 Mayıs 2015 gününde gününde yapılacak 4G ihalesi için yaklaşık 3 milyar Euro muhammen bedel belirlendi. O zaman Euro satış 2,87 TL idi. Bugün 25 Ağustos. Yarın eğer aksi bir şey çıkmazsa, cumhurbaşkanını yeni insanlar kandırmazsa, 4G ihalesi yapılacak. Bugün döviz satışı, haber yayına hazırlandığı sıralarda 3,38 TL idi. Fark yüzde 17.

Bir başka deyişle 26 Mayıs günü operatörler 8,61 milyar TL vereceklerdi. Bugün ise 10,14 milyar TL verecek. Aradaki fark bir buçuk milyar TL’den fazla.

Bu noktada “tamam işte ooh ne güzel Türkiyem para kazandı” diyen saftirikleri konu dışında bırakıyorum. Çünkü o insanlar 1,5 milyar TL’yi operatörlerin ödeyeceklerini düşünüyor olabilirler. Şunu unutmamak lazım: Şirketler asla para kaybetmez. Hep kullanıcılara yansıtılır bu kayıplar.

Siz sorunu 4G ihalesinin “biz aslında 5G olmasını istiyoruz” diyene mi bağlarsınız yoksa 6 ayda yüzde 17 döviz kuru artışına mı… Onu bilemem. Ama ne derseniz deyin sorun hep aynı kişilerin hanesine yazıyor…

Tags: ,

One Response to Operatörler (aslında biz) 6 ayda 1,5 milyar kaybettik

  1. Gökmen Görgen dedi ki:

    “En iyisi 4.5G diye bir şey uyduralım, insanlar da pahalı diye mızmızlanmaz.” diye bir pazarlama taktiği geliştiriyor olabilirler =)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.