MENU

Arkadaşın arkadaşı da kredi kartı ödemesi alabilecek

Kredi kartınız çalınınca başınıza neler gelir?

05/01/2016 Comments (2) Views: 350 MANŞET, SOSYAL MEDYA

En iyi “Facebook”çu şirketler ödüllendirilecek

facebook odulSevgili Facebook üzerinden iletişim yapan ajanslar ve ben burada çok iyiyim diyen şirketler… Bu haber size göre. Facebook sizleri ödüllendirmek ve en iyiyi ön plana çıkarıp işinize değer katmak için sizleri bekliyor…

Facebook ve Instagram’ı kitlelere ulaşmak ve hikayelerini anlatmak için kullanan işletmelerin sayısı her geçen gün artmaya devam ederken Facebook, 2016 yılı Facebook Ödülleri’nin (Facebook Awards) 8 Ocak Cuma günü başvuruya açılacağını duyurdu. Bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan Facebook Ödülleri, platformda paylaşılan en başarılı yaratıcı içerikleri ödüllendirirken aynı zamanda Facebook ve Instagram’ın yaratıcı platformlar olarak gücünü de bir kez daha gözler önüne seriyor.

2015’te Facebook Ödülleri’ne 160’dan fazla ülkeden 2,700 başvuru yapılmıştı. Facebook daha fazla ülkede, daha fazla yaratıcı çalışmaya yer verebilmek amacıyla 2016’da Facebook Ödülleri’ne bazı yenilikler getirdiğini duyurdu:

 • Ödüller artık daha da küresel hale geliyor: 2016 ödülleri ile birlikte artık her ülke, bulunduğu bölge içinde değerlendirilebilecek ve Bölgesel Oylama Etkinliklerinde, kendi bölgesi içinde yerel kreatif direktörlerden oluşan jüriler ile tanınma fırsatını yakalayacak. Bölgesel ödüller; “Best of APAC (Asya-Pasifik)”, “Best of EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika)”, “Best of LATAM (Latin Amerika)” ve “Best of NA (Kuzey Amerika)” kategorilerinden oluşacak. Bölgesel Oylama Etkinliklerinde başarılı olanlar ise Global Değerlendirme Etkinliğine katılmaya hak kazanacak.
  Nisan ayında Facebook Creative Shop tarafından incelenen çalışmalardan hangilerinin Mayıs ayındaki Bölgesel Oylama Etkinliğine katılacağı açıklanacak. Bu aşamada başarılı olan çalışmalar ise Haziran’da New York’taki global etkinliğe katılmaya hak kazanacak.
 • Facebook Ödülleri artık KOBİ’leri de kapsıyor: Facebook Ödülleri bu yıl ilk kez olmak üzere kampanyalarıyla etkili sonuçlar elde eden küçük işletmeleri de ödüllendirecek.

Güncellenmiş Kategoriler:

 • En yaratıcı, orijinal ve iyi uygulamaya konulmuş Facebook ve/veya Instagram
 • Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ve kitleler ile daha önce görülmemiş bir biçimde etkileşim sağlayan kampanyaların ödüllendirileceği Innovation kategorisi
 • Küçük işletmelerin kampanyalarının ödüllendirileceği Small Business kategorisi
 • Yaratıcı bir şekilde farkındalık yaratan ve Facebook veya Instagram kullanarak sosyal değer yaratan hayır kurumları ve STK’lara verilecek Social for goodödülü
 • Facebook’u daha kapsamlı bir medya kampanyası kapsamında yaratıcı bir biçimde kullanan kampanyaların ödüllendirileceği Integrated kategorisi kampanya konseptine verilecek olan Best Use of Facebook family of brands ödülü

Tüm bunlara ek olarak bu yıl ilk kez tüm başvuru ve değerlendirme süreci mobil üzerinden yapılacak.

Tags: , ,

2 Responses to En iyi “Facebook”çu şirketler ödüllendirilecek

 1. Ercan Sevinçer dedi ki:

  Eleştirel bir içerik bekliyordum, bildiğin tanıtım bülteni çıktı. Şaşırdım. Proje anlaşması karşılığında bu sitede yer almış olmalı.

  Facebook’un bizleri ödüllendirmesi ne kadar hoş.

  • Serhat Ayan dedi ki:

   Size birinci ağızdan şunun sözünü verebilirim ki eğer bir anlaşma yapılırsa mutlaka yazıda görünür biçimde bu belirtilir. Bu da sitenin anayasasında yazar.
   Neden eleştirilmesi gerektiği konusunda çok bilgi sahibi değilim. Eğer bu konuda fikirleriniz varsa mutlaka değerlendirmek isterim. Sonuçta gerek ajans gerekse şirketler bazında yapılan bu sosyal medya aktivitelerinin tanıtımı için önemli bir fırsat olarak düşündüm. Yanılıyor muyum?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.