MENU

TTnet fazladan aldığı parayı hangi faizle geri verecek?

TTnet’e talkını veren devlet kendi salkımı yutuyor

15/09/2014 Comments (0) Views: 457 ANKARA, MANŞET, POLEMİK

CHP bilişime inancını yitirdi

chpCHP kendine yeni açılımlar arayan en eski partimiz. Gençlere yaklaşmak, onları anlamak istiyor. Gençlerin de CHP’yi anlaması bekleniyor doğal olarak. Şu anda gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey ve en çok kullandığı, bilişim. Genel olarak Türkiye’deki gençlerin en büyük ortak paydası ne diye bakacak olursanız karşınıza çok fazla ortak payda çıkmıyor. Ne spor, ne kültür sanat, ne politika ne de Tanrı görüşü. Şöyle hepsini altına toplayabileceğiniz bir şemsiye kavramınız yok.

Bir tek bilişim., Gençlerin hepsi bilişimden hoşlanıyor. Cinsiyet farklı gözemeksizin… Eğitim farkına bakmaksızın… Karşıdakinin kim olduğundan bağımsız… Tüm insanların aklında bilişim var öyle ya da böyle…

CHP bunu görmüş olacak ki son tüzüğünde bilişimden sorumlu bir genel başkan yardımcısı getirdi Merkez Yönetim Kurulu’na. Çok güzel şeyler yapıldı ya da yapılamadı bu bilişimden sorumlu genel başkan yardımcı hareketiyle. Ama diğer partilerin aksine bu parti bilişime verdiği önemi herkesin gözüne soktu ve bir anlamda da örnek oldu diğerlerine.

Ama bütün bunların bir yanılgı olduğunu büyük başarısızlıkla biten cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası yapılan parti içi seçimlerin hemen ardından gördük: Meğer bu bilişim sevdası yalanmış.

Parti, bilişimle ilgili genel başykan yardımcılığı tüzüğünde olduğu halde kendiyle çelişkiye düşerek oraya ‘yalandan da olsa’ atama yapmadı.

CHP bilişime olan inancını yitirdi diye yorumluyorum bunu. Partinin içinde bilişimden anlayan tek bir adamın olmamasıyla açıklamaya çalışırsak bir daha yüzüne bakmamamız gerekir o partinin…

Parti tanıtımına dışarıdan eski Refah Partisi milletvekili bulabilen parti bilişim için tek bir isim bulamadı.

Çok yazık CHP’ye…

Tags: ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.