MENU

İran yeter bu Facebook yasakları dedi

Fiberdeki yanlışı hala görmüyor musunuz?

04/03/2014 Comments (0) Views: 368 ANKARA, MANŞET, Sansür

BTK ile röportaj yapmak yasaklansın

Tayfun_AcarerHabertürk gazetesinin Tayfun Acarer röportajının ikinci bölümünde BTK’nın sözlerine birinin inanması lazım. Ben inanmadım. Çevremdekiler de pek inanamıyor. Ben bunları yazayım, siz kendinize inanan birini bulun lütfen. Yoksa çok ayıp olacak devlete. Bir tek Habertürk muhabiri inanmış gözüküyor çünkü…

Acarer: Gezdiğiniz sayfaların URL’leri saklanmayacak. Örneğin Facebook’a girdiğim görünür ama içinde hangi sayfaları gezdiğim görünmez. Dini bir sayfaya mı giriyorum yoksa porno sayfaya mı giriyorum gözükmez. 

TKNLJ: başbakanamuhalif.blogspot.com şeklinde bir adrese girdiniz mesela. Burada sizin hangi sayfaya girdiğiniz belli olmuyor değil mi? allahyolndayuruyoruz.blogspot.com adresine girdiğimde de hiç belli olmuyor dinle ilgili bir adrese girdiğim. Gerçzekten de inanılmaz bir teknoloji bu.

Acarer: TİB Başkanı’nın kendi inisiyatifiyle engelleme yapmasına dönük yoğun eleştiriler var. Bu milyonda bir olacak bir şey. 

TKNLJ: E tabi biz internet kullanıcıları milyonda bir dayak yemeye, birilerinin bizim internetimizi kapatma ına razı olmalıyız. Kaldı ki kişilik hakkı filan gibi şeyler çok hırsızlık olup bunun internete düştüğü günümüzde öyle milyonda bir filan da olmuyor…

Acarer: TİB Başkanı’nm müdahalesi iki şarta bağlı, özel hayatın gizliliğinin ihlali ve gecikmesinde sakınca bulunan bir halin olması. Sakıncalı içeriklerin en fazla yüzde biri ya da ikisi özel hayatın gizlet ini ihlal eden resim ve videodur.

TKNLJ: Bunların hangilerinin haber amaçlı olduğu, kamu yararını ilgilendirdiğine hangisinin özel hayat olduğuna TİB başkanı karar verecek. Aslında karar vermek çok basit. İnsanları Başbakan-Hükümet yetkilileri ve geri kalanlar olarak ayırırsanız durum çözülüyor. Gerçekten bunun içinde hukuk görebilen varsa susup gideceğim.

İki günlük bu söylenenlerin ardından ben gerçekten çok bunaldım. Artık bu konularda BTK ile röp;ortaj ve benzeri soru cevapların yapılmasına da karşıyım. Bence Gazeteciler Cemiyeti ya da basın konseyi yasaklasın BTK röportajlarını… Zira bir taraf hep istediğini söylüyor, diğer taraf düzenli olarak inanıyor.

Bu ülkeye yazık oluyor, yapanların da içine sinmediğine dair kellemi koyarım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.