MENU

Türk Telekom internet satınca Superonline ses işine ağırlık verdi

Avustralya, Endonezya ve Singapur’u Tek Kablo Birleştirecek

24/01/2012 Comments (0) Views: 543 KISA KISA, MANŞET, POLEMİK

Bir Garip Savaş

Oracle ile Google arasındaki Android savaşı neredeyse birinci yılına giriyor. Geçtiğimiz bahar aylarında başlayan ve Google’ın Java IPR’ını kullanması iddiasıyla açılan dava hala devam ediyor. Ertelemeler, yeni deliller, avukatların müdahaleleri derken bir yıl içerisinde henüz herhangi bir gelişme sağlanmış değil.

Oracle tam da bu çözümsüzlük içerisinde geri adım olarak algılanabilecek bir harekette bulundu. Buna göre mahkemeden telif hakkı davası konusunda anlayış ve hızlı çözüm bekleyen Oracle, bu isteğinin karşılanması durumunda patent davasından vazgeçebileceğini duyurdu. Oracle belli ki hala bu davayı kazanabileceğini ve Google’dan yüklü bir tazminat alabileceğini düşünüyor ki bu sevdadan vazgeçmiyor. Google’a zarar verme amacında olmadığını ifade eden Oracle, sadece hakkı olan konuda bir müzakere ortamı yaratmayı hedeflediğini belirtti.

Yapılan yorumlarda mahkemenin tıkandığı temel nokta ise Oracle’ın bu durumdan nasıl bir zarar gördüğünü ortaya koyacak ciddi bir görüşü olmadığı yönünde.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.