MENU

Çin bilgisayar satışında ABD’yi solluyor

Çocuklara telifli yazı yazdırma

25/08/2011 Comments (0) Views: 150 KISA KISA, MANŞET

“Anne nasıl oldun” muhabbeti ABD cep telefonu sistemini çökertti

Salı günü A.B.D.’nin Virginia eyaleti yakınlarında meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası Amerikalılar şebekeleri çökerttiler. Depremden dolayı herhangi bir polis ya da kurtarma ekibini çağırmaya yönelik bir arama yapılmazken Verizon, AT&T, Sprint ve T-Mobile gibi GSM operatörleri altyapılarındaki hasar ile ilgili herhangi bir acil durum bildirilmediğini, bağlantı probleminin insanların cep telefonu kullanımını artırarak şebekelerin yoğunlaştırmasından kaynaklandığını belirtti.

11 Eylül saldırılarındaki gibi bir olay yaşanmasından korkan Amerikalıların panik hallerinden dolayı güvenlik birimlerinin de hatları deprem sonrası kitlendi. Bu olaydan sonra polis ve kurtarma ekiplerinin iletişimini sağlayabilmek için arama önceliğine sahip olmaları kararı alındı.
Federal Acil Durum Yönetim Merkezi, kullanıcılara tehlike anında mümkün olduğunca kısa mesaj ya da e-posta yollamalarını böylelikle acil durumlarda ulaşılması gereken insanlara daha kolay erişilebileceğini belirtti.
Operatörlerden hiçbiri şebekelerinde maddi hasar bildirmezken deprem sonrası artan ve birbirini merak eden insanların telefon trafiği hatlardaki problemin ana kaynağı olduğu düşünülüyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.