MENU

2013 yılında 68 kilo verdim 14 milyon numara taşındı

Yatırımcı reddetmesini basın bülteni yapan şirket

03/01/2014 Comments (1) Views: 427 MANŞET, OPERATÖRLER

Allah Allah sesleriyle baz sökmek

garajTekirdağ’ın Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek, Garaj Camii minaresinde bulunan baz istasyonlarının kablolarını sökerek kullanım dışında bıraktı. Çorlu ilçesinde uzun süredir caminin minaresinde bulunan ve vatandaşların tepkilerine rağmen bir türlü iptal edilemeyen baz istasyonları, yeni müftü Adem Gülmek’in göreve başlaması ile iptal edildi. Ayrıca Müftü Gülmek, baz istasyonlarının sözleşme yenileme tekliflerini de reddetti.

Geçmiş yıllarda Garaj Camii’nin minaresine kurulan baz istasyonu Çorlu halkı tarafından büyük tepki ile karşılanmıştı. Vatandaşlar tarafından gösterilen bu tepkiler sonuçsuz kalmış ve baz istasyonu kurulduğu minareden kaldırılamamıştı. Yeni Müftü Gülmek’in görevine başlar başlamaz, Garaj Camii’nin minaresinde bulunan baz istasyonunun kablolarını iptal ettiği öğrenildi. Minarede bulunan baz istasyonunun bütün bağlantı kabloları bağlı olduğu sistemlerden sökülürken, Gülmek’in bu hareketi eski sanayi esnafı tarafından da büyük bir takdirle karşılandı. Kabloları sökülen baz istasyonu daha sonra kamyonlarla alınırken, Çorlu Eski Sanayi esnafı ve Çorlu halkıbaz istasyonunun buradan kaldırılmasından dolayı çok memnun kaldıklarını, bu işin neden daha önce yapılmadığını da merak ettiklerini söyledi.

Camilerin üstüne çıkılıp ezan dahi okunmayan minarelerinin böyle bir işlev kazanması çok kötü bir şey olmalı ki bunun için müftü değiştirip dalmış tekme tokat sökmüşler baz istasyonlarını…

Tags: ,

One Response to Allah Allah sesleriyle baz sökmek

  1. Paraya ihtiyaçları yok ki, diyanette herkesten çok para var…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.