Akıllı olun telemarketinge izin vermeyin. Daha çoğunu alacaksınız

Kişisel verileri koruma kanunu farklı farklı sürümleriyle çıkıp duruyor. İlk çıktığında çok sevinmiştik, çok da hayatımızı değiştirmedi. İkincisinde değiştirecek diye bayağı bir umutlandık, idamları şikayet edecek mecra bulamadık. Bakalım şu sürümde biraz şirketlerin başı ağrıyacak gibi.

Şirketler şimdi paçası tutuşmuş durumda bize aman şunu imzalayın ne olacak ya bak ne güzel sizin bilgileri birileriyle paylaşsak da onlar başkasıyla paylaşmayacak sadece iki üç şirket ve onların onlarca iş ortağı sizi reklam manyağı yapacağız diyor.

Bugün onlar tutuşmuş durumda ve sizden izin altıkları anda eski tas eski hamam yürüyüp gidecekler. Mesela Vodafone’un iş ortakları beni oyur olmaz her yerde arayacak ya hat alırsın ya ölene kadar arayacağım diyecek, ev satanlar şuursuzca patlat bi iki milyon al şurdan bir ev demeye devam edecekler, kuru temizleme merkezleri, sigarayı bıraktırma ilaçları, engeliler tiyatro bileti satıcıları…

Vermeyin izin kardeşim. Akıllı olun ve bugün onlara izin vermeyin. Çünkü bugün izin vermezseniz iyice tutuşacaklar. Kişisel bilgilerinizi korumayı düşünmüyorsanız bari oportünist davranın. Çünkü sizden bilgileri toplamak için kısa bir zamanları kaldı. Eğer bugün bilgilerinizi bedavaya vermezseniz yarın o son zamanlarında sizin önünüzde hoplaya zıplaya onayınızı isteyecekler. Ve alamadıkları zaman… İşte o zaman size gerçekten hakettiğinizi vermeye başlayacaklar.

Evet sevgili oportünistler şirketler nezdinde çok değerlisiniz. Aranan bin telefondan birinde ev alanlarsınız siz, 350 telefon konuşmasından birinde otomobil alansınız, saçma sapan SMS’leri görünce market alışverişi yapansınız. Bunu sizi eleştirmek için söylemiyorum. Ben de buyum belki. Ama bunun bir değeri var. O değeri size vermek zorundalar. Size önerdiklerinin on katını vermek zorundalar size. Size 15 bin liralık ürün alırsanız binde 4 indirim yapıyoruz masallarına karnınızı tok tutun.

İsteyin ve alın. Ama bu aralar değil. Bırakın biraz kıvransınlar. Sonrasında size mahkum olacaklar ve görün bakın neler verecekler. Satış pazarlamada fazla naz aşık usandırmaz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.