MENU

Beyin dahisi “tümörün sebebi elektronik değil” dedi

Türkler Twitter’ın içine nasıl ediyor?

01/11/2014 Comments (0) Views: 1349 DONANIM, İNTERNET, MANŞET, RAPORLAR

TTnet televizyonu asli işi yaptı

Türk Telekom ve iştiraklerinin video olayındaki dezavantajlarına bakalım son olarak:

  • Türk Telekom’un Digiturk ve maç konusundaki rakibi D-Smart. Eğer Süper Lig ihalesini bir kez daha kaybederse artık yaşama şansı kalmayacak bir kuruluş. Bu yüzden D-Smart ihaleye çok iyi değil, ölümüne girecek.
  • Teknolojik olarak rakibi Turkcell. Tivibu’nun mozaik izleme gibi, sosyal TV gibi hizmetlerine buluta kaydetme gibi çok enteresan cevaplar verebiliyor. Çok dikkatli olmalı, çok çalışmalı…
  • Film seçimlerinde karşısındaki rakibi Digiturk. Cine5 zamanından beri film seçen, büyük stüdyolarla dans eden ve her anını birlikte geçiren bir ekip. TTnet’in ekibi ne kadar iyi olursa olsun, karşısında hep bir film seçme işinin Top Gun’ını bulacağı kesin.
  • Türk Telekom ve iştiraklerinin şu andaki en büyük sorunu yönetim kurulu seviyesindeki yönetsel zaafiyet. Kurum değişecek ama başına kim gelecek orta kademe kadrolar ne olacak bunu içeridekiler dahil kimse bilmiyor. Kritik kararların alınması gereken bu dönemde yaşanacak aksaklıklar ciddi sorunlar doğurabilir bence… Bunun örneğini çok gördük.
  • Bu tür platformlar çok büyüdüklerinde patronlarının kellesini alıyor. Erol Aksoy, Cem Uzan ve Mehmet Emin karamehmet’in başından geçenler bunu tesadüf olmaktan çıkardı. Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olmak deyimine dikkat etmek lazım.
  • Spor için öyle bir zaman yaşıyoruz ki… Liglerin itibarı yerlerde sürünüyor. Düzelir mi? Göreceğiz.
  • Rekabet Kurumu Türk Telekom’un üstünde soruşturma dosyalarıyla dolanıp duruyor. İnternetin tartışmasız tekelinin televizyonun tartışmasız tekeli haline gelmesine gönlü razı olur mu? Göreceğiz.

Tags: , , , , , , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.