MENU

Beyin dahisi “tümörün sebebi elektronik değil” dedi

Türkler Twitter’ın içine nasıl ediyor?

01/11/2014 Comments (0) Views: 1347 DONANIM, İNTERNET, MANŞET, RAPORLAR

TTnet televizyonu asli işi yaptı

Tivibu neden gelişmek istiyor?

Türk Telekom, iştiraki TTnet üstünden internet uygulamaları yapmaya başladı son birkaç senedir. En başta TTnet Türk Telekom’un rekabet yüzünden satamadığı internet bağlantısını dağıtan zahiri bir kuruluşken alınan stratejik bir kararla eğlence ve mutluluk dağıtan bir kurum haline geldi: Müzikten oyuna, eğitimden videoya, elektronik ticaretten kitaba kadar birçok hizmeti bünyesinden vermeye başlayan bir kuruluş oldu çıktı.

İsmi zikredilen hizmetlerin en hızlı paraya dönüşen ve cüzdan içinde garantili yeri olanı ise elbette ki TV… Bu yüzden TTnet genel müdür yardımcısı Mert Başar sorduğum soru üstüne “televizyon bizim asli işimiz” dedi ve ekledi: “Bu alanda gelişmek için elimizden geleni yapacağız”.

Gelişmek ne demek? Film ve diziler konusunda alanının tek ismi olmak demek. Ülkenin en premium ve para eden hizmeti maçları yayımlamak demek. Bir diğer bakış açısıyla Digiturk’ü almak demek, Süper Lig ihalesine girerek maç yayınlarını 2017 yılı itibarıyla birkaç seneliğine almak demek. Mert Başar açık ve net bir biçimde söylemese de (ki bulunduğu konum ve borsaya açık ana şirketi yüzünden bunu daha açık söylemesi söz konusu olamaz) hem Digiturk hem de Süper Lig ihalelerinde önde olacaklar, en önde kalmaya gayret edecekler.

Tags: , , , , , , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.