MENU

Beyin dahisi “tümörün sebebi elektronik değil” dedi

Türkler Twitter’ın içine nasıl ediyor?

01/11/2014 Comments (0) Views: 1353 DONANIM, İNTERNET, MANŞET, RAPORLAR

TTnet televizyonu asli işi yaptı

 Neden bu platform yarışı? Biraz bunun sebeplerini inceleyelim:

Geçtiğimiz günlerde oğlum bana bir kavramın anlamını sordu. Her zaman elinde olan akıllı cihazları işaret ederek internetten aramasını söyledim ona. “Haklısın” dedi ve internete girdi. Ben onun Google’dan arayıp bulmasını beklerken bizim kuşağın anlayamayacağı bir şeyi yaptı ve Youtube’u açarak oradaki arama kutusuna öğrenmek istediği kavramı girdi. “Ben her şeyi buradan bulabiliyorum” dedi bana ve gerçekten aradığını oradan buldu da…

Video bizim için yükselen bir kavram olabilir. Ama yeni gelen kuşak için video neredeyse tek bilgilenme, öğrenme ve bilgiyi yayma kaynağı. Görünen o ki birkaç yıl içinde yazılı kaynaklar bir tek biz romantikler için bir anlam taşıyacak. Gazetelerin eski kafalıların “kağıt gazete asla ölmeyecektir” söylemlerine karşı bağıra bağıra ortadan kalktığı gibi video olmayan her şey de bir şekilde silinip gidecek. Videoyu saatimizden, gözlüğümüzden ya da klozet kapağından izlemeye başlayabiliriz ama sonuçta video hep hayatımızın en değerli parçası olarak kalacak.

Videonun geçmişle kıyasladığımızda çok daha önemli bir yönü daha var: Gülük hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelen veri aktarımını, datayı en değerli kılan unsurlardan biri yine video. Bugünün en değerli ve karlı şirketleri telekomünikasyon sağlayan kurumlarsa video onların temel beslenme maddesini oluşturuyor ve bu bakış açısıyla besin zincirinin de en tepesinde duruyor.

Videoyu kontrol etmek için ya Youtube’un sahibi olacaksınız, ya da kendinize herkesin geleceği ve aylık bazda para ödediği bir platform kuracaksınız. Çünkü yeterince iyi bir platformunuz varsa aile bütçesinin cüzdan payında alınmayı bekleyen aylık 40 ila 75 liranız var.

Tags: , , , , , , , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.