MENU

Facebook’un Kripto parasına günde bir milyon dolar ceza riski

Huawei’nin yeni işletim sisteminin adı Harmony olacak

15/07/2019 Comments (1) Views: 1326 ANKARA, MANŞET, OPERATÖRLER, SOSYAL MEDYA

15 Temmuz 2016’da sosyal medyada sosyal medyada ne oldu?

StatCounter internetin faklı varlıklarının nasıl çalıştığını, ne kadar kullanıldığını neredeyse gerçek zamanlı ölçen bir sistem… 2009 yılından bu yana ülkelerin sosyal medya kullanımlarından platform kullanımlarına kadar birçok değişik açılıma ışık tutuyor.

2016 yılının 15 Temmuz gecesi olanlara farklı bir pencere açmak için StatCounter verilerini inceledim.

Bu verilere bakacak olursak sosyal medyada en belirgin özellik, 15 Temmuz’dan 16 Temmuz’a kadar sürede Facebook kullanımı belirgin bir biçimde düşmüş. Onun yerini, insanların daha ciddi şeyler yazıp çizdiği Twitter almış.

Aynı şekilde bilgisayar ve mobil platformlar arasındaki ayrım 15 Temmuz’da değişim göstermiş. 16 Temmuz’a kadar birbirine yakın olan mobil ve masaüstü kullanımı bu tarihten itibaren birbirinden ayrışmış. Mobil kullanım neredeyse iki hafta boyunca yüzde 5 seviyesinde artmış.

Tüm bu göstergelerin arasında en ilginç detay ise işletim sistemlerinde yatıyor. Yine aynı tarihlerde Windows kullanımında inanılmaz bir düşüş yaşanırken bunun yerini Android işletim sistemi almış. Burada kullanıcıların mobile kaydığını söylemek mümkün ama ilginç olan nokta, iOS kullanımının neredeyse hiç değişmemesi…

Tags: ,

One Response to 15 Temmuz 2016’da sosyal medyada sosyal medyada ne oldu?

  1. […] verilerin bize sunulmaması bunların bir yerlerden bulunamayacağı anlamına gelmiyor. Daha önce 15 Temmuz 2016’da sosyal medyanın nasım kullanıldığını anlattığım yazıda kaynak olarak kullandığım StatCounter değişik istatistikler veriyor. Ben cep telefonu […]

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.