Vodafone İstanbul’un kralıyım dedi ama…

0
76

bazistasyonuVodafone bir bülten geçti. Bültende söylediklerine göre şirket; 4G stratejisindeki “Türkiye’de en geniş 4G kapsamasına sahip operatör” olma taahhüdünü yerine getirmiş. Vodafone, sadece Türkiye’de değil, İstanbul il genelinde de “en yüksek 4G kapsamasına sahip operatör” unvanına sahip olmuş.

Haberin bülteni bugün geçildi. Yarınki gazetelere teker teker bakacağım haber nasıl çıkmış diye. Çünkü haberin temel unsuru havada kalmış. İstanbul’un en iyi çeken şirketi deyince bunun kime ve neye göre söylendiğine bakarsınız değil mi? Yani gazeteciyseniz bakmanız lazım. Vodafone bunu “uluslararası bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya” dayandırmış. Şirketin adı yok, araştırma tekniği yok. Zaten BTK da bu tarzdaki araştırmaların yapılmasını yasaklamış ve yayımlanmasını kısıtlamıştı.

Ben Vodafone’dan haberin kaynağını rica ettim ama ne yazık ki alamadım.

Bu haberi gazete ve yayın organrlarına olduğu gibi koyan arkadaşlarıma şu aşağıdaki ibareyi de koymalarını öneriyorum:

“Serhat Ayan, ismi açıklanmayan uluslararası bir şirketin araştırmasına göre İstanbul’un en zeki ve yakışıklı insanıdır…”

 

Bu arada Vodafone gerçekten de 1.800 Mhz frekansını iyi kullandı ve mevcut kullanıcı konjonktürünü de kullanarak çok ciddi sayıda baz istasyonu dikti, bir o kadar da müşterisini 4G ile buluşturdu. 1 gigabit gibi hızları verebiliyorum diye kendini polemiğe sokmadı ve droğrusunu yaptı.

Bu bülten olmayabilirdi…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.