Uydunet kendi kendini imha etmeye mi çalışıyor?

1
207

turksatNazlı geline gel oyna demişler, yerim dar demiş… Hep beraber yer açmışlar gel oyna demişler yenim dar demiş… Bir işi yapmak istemeyen insanların işi yokuşa sürmesini en iyi anlatan deyimlerden biridir.

Uydunet ülkemizin en iyi alt yapılarından birine sahip olabilecek, ADSL hattına en iyi alternatiflerden biri. Farklı bir altyapı ve sistem üstünden 10 megabit ve üstü interneti yayabiliyor Türkiye’ye.

Ancak o kadar kötü yönetiliyor ki ben ve benim gibi onlarca insanın üstüne çok ciddi paralar vererek bu sistemi bıraktığını kendi gözlerimle gördüm.

Peki niçin bırakıyorlar insanlar bu kadar güzel bir alternatifi? Gelin birkaç örnek verelim çevrem ve bizzat kendi deneyimlerimden toparladığım:

  1. Gecenin bir yarısı bağlantı hızı düşer. Bu sistemde benim hızım düşünce bu, merkezden de görülmekte olsa da benden hız testi yapmamı isterler. Yaparım ve sonucu söylerim. Ama sonucu benim söylemem yetmez benden ekran görüntülerini isterler. Neden istediklerini sorduğumda cevap şaşırtıcıdır: Ya yalan söylüyorsanız?
  2. Aynı merhalelerden geçen arkadaşımdan ekran görüntüsü isterler. Arkadaşım üşenmez, gönderir. Gelen cevap ürkütücüdür: Resimleri tam ekran göndermediğiniz için cevap veremiyoruz. Tam ekran olmayan resimlerde hız testi sonuçları tam olarak gözükmekte, sadece alt taraftaki başlat menüsü bulunmamaktadır.
  3. Uydunet’ten bu ve benzeri sebepleren dolayı ayrılmamı takiben telefonum çalar. Arayan benim ayrılma sebebimi sorgulayan bir uydunet görevlisidir. Kim olduğunu sorduğumda hayatımın cevabını verir bana: Burada soruları ben sorarım (Vay be CSI Uydunet)

Uydunet kesinlikle kendini kapattırmaya çalışıyor. Başka türlüsü olamaz… Bir kurum müşterisini kaybetmek için bu kadar çok yenim dar demez…

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.