MENU

Teknosa Uşak’ta mağaza açtı

Bankalar nasıl müşteri kaybeder?

01/08/2013 Comments (1) Views: 92 BÜLTEN

Türk Telekom şikayet yönetiminde lider

TurkTelekomLOGOBağımsız şikayet yönetim sitesi “www.sikayetvar.com“un “2012 GSM Sektörü ve Telekomünikasyon Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri” çalışmasına göre Türk Telekom, şikayet yönetiminde telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi seçildi.

Türk Telekom açıklamasına göre, “www.sikayetvar.com” tarafından 2011 yılından bu yana yapılan çalışmada; 2012 yılının tüm dönemlerini lider tamamlayan şirket, 2013 yılının ilk çeyrek değerlendirmesinde de 58.84 puanla yine birinci sırada yer almıştı.

Temmuz 2013’te açıklanan 2. çeyrek değerlendirme sonuçlarında da aynı başarı grafiğini sürdüren Türk Telekom, en yakın rakibini 4 puan geçerek 60,15 puanla liderliğini korudu.

Değerlendirme sürecinde “www.sikayetvar.com”da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi unsurlar göz önüne alındı.

Ayrıca, müşteriler tarafından şikayet yayımlandıktan en az üç gün sonra şikayet sahibi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeren algısal veriler de dikkate alındı. Müşterilerin süreçten memnuniyetleri ve ürün ya da hizmeti aynı firmadan yeniden satın alma eğilimleri de ölçülerek puanlamaya dahil edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, bu başarının ekip çalışmasının sonucu olduğunu belirtti.

Türk Telekom olarak müşterilerinden ulaşan her türlü görüş ve talebi bir fırsat olarak gördüklerini, müşterilerin geri bildirimleri doğrultusunda onlara katma değer sağlamak için çalıştıklarını aktaran Yılmaz, şunları ifade etti:

“Bu değerlendirme ile yaptığımız çalışmalar neticesinde şikayet çözüm süremizin kısaldığı ve memnuniyet oranının arttığını görüyoruz. Müşterilerimize daha da iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm ofis ve çağrı merkezi yöneticileri ve çalışanları, 2013 yılını da lider olarak tamamlama hedefiyle özenli çalışmalarına devam ediyor.”

Tags: , ,

One Response to Türk Telekom şikayet yönetiminde lider

 1. ferudun dedi ki:

  Yıl 2015 Nereden nereye! İleriyemi gidiyoruz, geriyemi?
  Bu ülkeye vergisini veren, şikayetçi olduğum Türk Telekom’dan aldığım hizmetin karşılığını zamanında ödeyen bir vatandaş olarak, bu işe talip olan firmadan talepte bulunmak ve zamanında yapılmasını istemek her vatandaş gibi hakkım sanırım. Bu işleri yapmak için talip olan sizsiniz ve şu an tekel durumundasınız. Bu durumu kullanarak vatandaşların talep ve şikayetlerine karşı duyarsız bir şekilde yaklaşımda bulunuyorsunuz. Size edilen şikayetler karşısında verdiğiniz sadece “şablon yanıt”. Ortada çözüm yok. Sizden istenen hizmetler için zamanında yapmaya bütçeniz mi yok, eleman sıkıntısı mı yaşıyorsunuz? Her iki durumda bu işleri yapmamanız için bahane olamaz. Böyle bir durumunuz da varsa hizmetler için neden talip oldunuz? Bütçe olayı olsaydı Türk Telekom’un hizmetlerini anlatan reklamlar, tanıtımlar, yatırımlar yapmazdınız. O tür tanıtım için ayırdığınız bütçeden biraz da yapılacak işler içinde ayırsaydınız sorun yaşanmazdı sanırım. Tabi Türk Telekom’un açıkladığı kâr var. Her olanak var ama edilen şikayetin gerçekleşmesini engelleyen o sihirli kelime “altyapı” bir türlü aşılamıyor ki onu neden olarak gösteriyorsunuz. Yıl olmuş 2015. Mars’a insanlı yolculuk için planlar yapılıyor 2023 yılında yola çıkmanın hazırlıkları, araştırması vs. için uğraşıyor. Biz de Türk Telekom’un “altyapı” sorununu aşamıyoruz. Fiber optik altyapıdan geçtik, normal hat çekilmesi istediğimiz. Bunu çözecek olan kişi – kurum – firma – belediye yokmudur? Bu altyapı sorunun çözümünü göremeden mefta olacağım. Bu sorunun çözümünü çocuklarıma torunlarıma vasiyet olarak bırakacağım. Türk Telekom sanki Türkiye’den Çin’e kazı yapacak, onun hazırlığını yaptı 1 seneden bu yana ve en önemlisi de talep 27 Şubat 2014 tarihinde yapılmıştı. Üzerinden tam 1 yıl geçti. Yıldönümünde çalışmaya başlanır mı acaba?
  —————————————————————————————-
  İlk Elektronik Cihaz “Telefon”un Evlere Gelişi
  Evlerimize giren ilk elektronik iletişim cihazı sabit telefon. Aslında Osmanlı topraklarında ilk telefon 1881 yılında, Soğukçeşme’deki Posta ve Telgraf nezareti binasıyla Posta ve Telgraf Nezaretiyle Yenicami Postanesi arasına kurulan ilk hatla boy göstermiştir.
  1886 yılına dek genişleyen İstanbul telefon ağı, 1886 yılında Sultan Abdülhamit’in telefonun “gizli kapaklı işlerin görülmesine müsait bir icad” olduğunu fark etmesiyle ortadan kaldırılmış ve telefon kullanımı sarayın emriyle yasaklanmıştır. Buna karşılık Sultan, 1890 yılında Ericsson firmasına Dolmabahçe sarayına ilk telefonunu kurdurtmuş. Ama halk için telefon yasak.
  Telefon konusunda yasaklar, 1908 yılında Meşrutiyetin ilanı ile kalkmış ve telefon (deneme olarak) kullanılmaya başlanmıştır. 1911 yılında telefon altyapısının kurulması ve ilk santrallerin (Kadıköy ve Beyoğlu) işletilmesi için American Western Electric şirketine imtiyaz verilmiş. 30 yıllığına verilen bu imtiyazla, Dersaadet Telefon Anonim Şirketi kurulmuş; Birinci Dünya Savaşı sırasında hükümetin şirkete el koymasına rağmen, mütareke sonrasında tekrar ağın işletilmesini üzerine alan şirket, 1935 yılına kadar İstanbul ve civarının telefon işlerini yürütmüştür. İstanbul dışındaki telefon hatları ise, ancak Cumhuriyet’ten sonra kurulabilmiştir.
  Telefonun evlere bağlanışı da ilk olarak 1925 yılında İzmir ve çevresinde gerçekleşmiş ve iki bin küsur abone telefon sahibi olmuş. Böylece evlere telefonun girişi, Padişahın sarayına girmesinden 35 yıl sonra İzmir’de gerçekleşmiş oluyor.
  Telefonun diğer şehirlerde yaygın olarak kullanılır hale gelebilmesi daha epey sürüyor tabii. 11 Eylül 1926′da 2000 hat kapasiteli ilk otomatik telefon santralı Ankara’da hizmete girmiş. 1 Eylül 1929′da Ankara İstanbul arasında tek devreli ilk şehirlerarası haberleşme gerçekleştiriliyor.
  6 Nisan 1976′da Antalya – Catania (Sicilya) arasında 480 kanallı ilk denizaltı koaksiyel kablosunun hizmete verilmesiyle çok kanallı yurtdışı haberleşmesi sağlanmış.
  1980’li yıllara gelindiğinde bile, telefon müracaatını yapan bir kişinin evine telefon bağlanma sırası, harcı yatırmasından on, on beş yıl sonra ancak geliyordu. Ancak 90′lı yıllarda Dijital Telefon Santralleriyle hayatımıza girmesiyle PTT’nin T ‘si, Türk Telekom (TT) halini aldı ve telefon isteyene 1 günde bağlanabilir oldu.

  Alıntı
  ——————————————————————————————-

  Yıl 2015 Nereden nereye! İleriyemi gidiyoruz, geriyemi?

  İyi çalışmalar, saygılarımla.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.