MENU

Türk Telekom 444’lü numaralar için GSM şirketlerini eleştirdi

Japonya’ya ben eksik kalmayayım yardım köprüsü

10/03/2011 Comments (1) Views: 143 AVEA, OPERATÖRLER

Reklam Özdenetim Kurulu “numara öyle taşınmaz” dedi

Geçtiğimiz günlerde Avea’nın Türkiye eski (güzeller) güzeli Azra Akın ile yaptığı reklam bir tartışma yarattı. Reklamda Azra Akın’ın afacan kardeşi, haberi olmadan Akın’ın hattını Avea’ya taşıyor. Sonra da bunu sürpiz yapıp Azra’ya duyuruyorlar. O da aslında hiçbir farklılık görmedim demek ki Avea da diğerleri kadar çekiyormuş ne güzel diyor.

Reklamın Avea’yı olsa olsa diğerleri kadar iyi göstermesi ve “aslında o kadar da kötü değilmiş onu kullanmak bak” şeklinde verilen kompleksif yaklaşımı bir yana içinde bilgi eksikleri bulunuyor. Çünkü Cep telefonunuzu öylece şakasına taşımayazsınız. Bunun için bizzat hattın sahibinin başvurması, ıslak imza atması, kimlik vermesi ve artık hattınızı değiştirebilirsiniz diye mesaj gelmesi gibi bir takım teknik sorunlar var.

Gelen haberlere göre Reklam Özdenetim Kurulu reklamın durdurulması için medya kuruluşlarına haber göndermiş. Reklam şimdilik durdurulmuş. Açıkçası RÖK reklamı numara taşınmasındaki ayrıntı yüzünden mi durdurdu, yoksa farklı teknik sebebi mi var bilemiyoruz. Ayrıntılı bilgi edinince sizlerle paylaşacağız…

One Response to Reklam Özdenetim Kurulu “numara öyle taşınmaz” dedi

  1. FeRHaD dedi ki:

    Hat belki kardeşine aittir. :D

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: