MENU

Türkiye’nin teknoloji ödülleri sahiplerini buldu

Yarın sokağı sel basınca .istanbul’u soracaklar size

31/05/2016 Comments (0) Views: 20 ANKARA, MANŞET, POLEMİK, YAZILIM

Paypal’a da yasak geldi. Artık daha da güvendeyiz

paypal-logoPaypal nedir? Kredi kartı numaranızı içine kaydettiğiniz bir internet sitesi. Bir yere ödeme yapacaksınız diyelim… Kredi kartınızı çıkarıp kasmıyorsunuz kendinizi, onun yerine Paypal ile giriş yapıyorsunuz o siteye. Geri kalan her şeyi Paypal hallediyor.

Sizden para mı çalıyor Paypal? Hiç böyle bir vakası var mı? Yok benim görebildiğim kadarıyla kimsenin şikayeti olmadı Paypal şifresini kaptıranlar dışında. Peki Paypal para kaybetmeniziengelliyor mu? Kesinlikle. Diyelim ki bir yerden bir hizmet almak için para verdiniz ancak bunun karşılığını göremediniz. Bankanızın size yapmadığı kıyağı yapıp sizin için konuya dahil olup paranızı burnundan alıyordu Paypal.

Bunun dışında para toplayabilmeniz için size bir satırlık kodla sitenizde çalışacak sistemler kurabiliyordu. Uçuk kaçık sistemler kurmadan eğer minik alışverişler hedefliyorsanız Paypal size bu imkanları sağlıyordu.

Peki ne oldu? BDDK “yapma bunları lan” dedi. Paypal’a doğru giden bütün kredi kartlarını engelledi. Muhtemelen çok akıllıca sebepleri vardır BDDK’nın. Ekonominin o taraflarına aklım ermez benim. Ama benim bu ülkede ona buna aklına gelen her şeye yasak getirilmesine aklım eriyor.

Bu adamların iş yapmasını engelleyene kadar hiç diyalog ortamı arandı mı acaba?

Bu adamların verdiği hizmeti veren oldu mu ülkemde?

Kaç kişinin bu hizmeti kullandığına bakarak bunun benzerinin hayata geçirilmesi için adım atıldı mı?

Siz yasakladınız. Artık Paypal yok. Kendimi çok daha güvende hissediyorum. Şimdi olur olmaz sitelerden yaptığım alışverişler için kredi kartımı çıkaracağım.

Oh ne rahat, ne güzel dünya…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.