MENU

BTK güvenli internetle oyun saatlerini de sınırlayacak

Telefon rehberiniz Facebook’ta ne arıyor?

15/08/2011 Comments (0) Views: 98 DONANIM, KISA KISA, MANŞET

Nokia telefonu işe getirdi

Nokia iş telefon pazarı için ürettiği E6 telefonuyla yeni bir soluk getirdi. Dokunmatik ekranı, gerçek tam klavyesi ve kişiselleştirilebilir işletim sistemiyle yoğun ve mobil çalışanların cihazı haline geliyor.

İlk önce klavyeyle kullanıma sunulan akıllı telefonlar, ardından dokunmatik ekranların artmasıyla birlikte sayısal olarak azaldı. Ancak klavye kullanımı hiçbir zaman gündemden düşmedi.

Yeni piyasaya sürülen telefonlar, iPhone ve Samsung gibi sadece ekrandan kontrol edilen telefonlara nazire yaparcasına arttı. Nokia bu dönemde çıkardığı E6 ile dokunmatik ekran ve klavyeyi tek potada eritti. Telefondan mesaj yazımı ve okuma klavye ile hızlanırken dokunma fonksiyonu programlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.

Kullanıma göre değişse de benzer model telefonlara oranla oldukça uzun süre kullanılan pil süresi iş yapanların hayatını kolaylaştırıyor. Telefonun kendi işletim sistemi içinde telefonla birlikte para vermeden hazır olarak gelen Microsoft Office programları yer alıyor.

Elektronik posta ve sosyal medya programları da tam ve kullanıma hazır biçimde sistemle beraber hazır geliyor. Elektronik posta ayarları çok kısa bir tanımla kurulabilirken sosyal medyada yapılar güncellemeler programın içine dahi girmeden akan yazılarla kullanıcıların dikkatine sunuluyor.

Telefonun ana ekranları kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebiliyor. Nokia’nın uygulama mağazasından alınan yazılımlar, hızlıca kurulurken kullanıcılar tarafından hazırlanan içerikler sürüklenen ekranlar üstünde dağıtılabiliyor.

Nokia, bundan yıllar önce başlattığı konum temelli hizmetlerini daha iyi bir şekilde bu telefonda da sürdürmüş. Bölgesel anlamda telefona ücretsiz olarak yüklenen haritalar çok iyi iş görüyor ve son kullanıcı için 200 dolarlık bir alet almaktan herkesi kurtarıyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: