MENU

Sony Vaio’dan renk cümbüşü

Vodafone Bilişim Zirvesi 2011’in ana sponsoru

21/07/2011 Comments (0) Views: 324 DONANIM, İNTERNET, KISA KISA, MANŞET

Masa bilgisayar 18 bin dolar

MT55 Platform’un yeni ürünü, heyecanla beklediğimiz masa bilgisayar. 18 bin dolarlık masa size yalnızca kimileri için kesilmiş sıradan bir ağaç olabilir ama bilgisaar artık dört ayağının üstüne kalktı. Bilgisayar üreticisi Ideum’un 31 inç uzunluğunda ve 55 inçlik ekran genişliğinde, 1080p çözünürlükteki bu yeni ürünü 32 dokunma alanınını aynı anda algılayabiliyor, ki bu da 16 farklı kişinin aynı anda iki elini birden kullanarak masaüstü cihazı kullanabilmesi anlamına geliyor.

Windows 7 işletim sistemi ile çalışan ‘masa’ herhangi bir masadan birazcık daha maliyetli. 18 bin dolar değerindeki ‘masa’ nadide dokunuşları algılayabilen özel bir yazılım ile çalışıyor. 8GB RAM ve hızlı bir Intel Core i5 işlemci ile standart olarak gelen ‘masa’ istenirse i7 işlemciye yükseltilebiliyor.
MT55 Platformu standart bir bilgisayar görünümünde ve çoklu dokunmatik ekranı sayesinde size çok eğlenceli zamanlar sunacağa benziyor. Eğer dokunma özelliği aramıyorsanız standart bir 55 inçlik HDTV’yi tercih edebilirsiniz. Ama eğer dokunmatik cihazlar benim kalemim diyor ve bir bilgisayara verecek 18 bin dolarım var diyorsanız, paranızı gözünüz kapalı bu cihaza yatırabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.