Madrid’de Turistlere Tam Hizmet

0
122

Teknoloji uygulamaları, özellikle turizm alanında oldukça sıkıntılı bir durumda. Bunun sebebi doğru uygulamaların oluşturulamamasından ziyade turistlerin çektikleri lojistik sıkıntı. Bilmedikleri bir ülkeye gelirken yanlarına teknolojik cihazlarını almaktan imtina eden turistler, bu eşyaları yanlarına alsalar bile korkunç roaming ücretleri ile karşı karşıya kalıyor.

Madrid’de tam da bu konuda ciddi bir sıkıntı olduğu bilindiğinden turistlere ipad içerisinde gereken uygulamalar günlük olarak kiralanıyor. İnternet sitesinden kiralanan tabletler otele varıldığında kullanıcılara teslim ediliyor. Metro Madrid, Weather HD, City Maps 2Go, Emergency Numbers, iTranslate, ve Prado Museum Audioguide gibi uıygulamaların yanında Angry Birds gibi zaman geçirmek için kullanılabilecek oyunlar da yer alıyor.

Ancak elbette bu cihazlar herkese hitap edemiyor. Zira aslında kullanıcılar cihazın fiyatını depozito olarak ödüyor.  390 Euro’luk depozitonun ardından günlüğü 25 Euro’ya tablet istenen noktaya paketleniyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.