iPhone 4S’in piyasaya sürüldüğü ve ortalığı kasıp kavurduğu şu günlerde başka herhangi bir Apple ürünü ile ilgili haber okumayı pek çoğunuz beklemiyorsunuzdur. Peki iPad 3’ün üretimine başlandığı haberini duyacak olsaydınız, dikkatiniz dağıldığı için yine aynı derece üzülür müydünüz acaba?

AllthingsD’den gelen duyumlara göre iPad’lerin üretimine genellikle dördüncü çeyrekte başlanıyor olması iPad 3’ün üretimine başlandığı hayallerini canlandırdı. Finansal analist Jeff Fidacaro’ya göre ilk etapta 600 bin ile 1 milyon arasında üretilmesi beklenen iPad 3 ile son çeyrekte şimdiye kadar üretilmiş iPad sayısı 14 milyona ulaşacak.

iPad’in genellikle Mart ayında lansmanının yapıldığı fikrinden yola çıkarsak aslında üretime başlamak için biraz erken bir zamanlama gibi görünüyor ancak iPhone’lardaki gibi prototipi çalındı, şu gazeteci ifşa etti, bu Apple mühendisi sızdırdı gibi dedikodular neden iPad için de çıkmasın?

‘iPad mini’ adlı yeni bir ürünün çıkacağına yönelik hafta başında gelen dedikodularsa miniği üçü dördü derken Apple’ın tabletlerinden diğer tabletlere pek fırsat kalmayacağının sinyalleri çoktan alındı.