beyinBeyinle cihazların direkt olarak etkileşime geçmesi tüm insanlığın kitap ve filmlerin hayali. Bu hayeller gelişen teknolojilerin sonucunda hızla hayata geçiyor.

BrainLink isimli cihaz beyin ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı kuruyor. Sadece bilgisayarlar değil iPhone ve tabletlerle de kuruyor bu bağlantıyı. Cihazın en önemli özelliği beyin dalgalarını tıbbi cihazlar gibi kafaya ıslatılarak yapıştırılan onlarca minik cihaz sayesinde değil tek bir kontakt noktasıyla alabiliyor.

Aynı eski Roma devri krallarının kafaya taktıkları taçları gibi duruyor. Cihaz akıldan geçenleri bilgisayara aktarmak ya da bilgisayardaki fare imlecini bir sağa bir sola oynatmak için değil, beyin dalgalarını düzenlemek, düşünce akışını terbiye etmek için kullanılıyor. Bir nevi konsantrasyon sağlama cihazı bu.

beyin 2

Beyinin farklı meditasyon aşamalarında farklı dalgalar ürettiği biliniyor. Doğru bir meditasyon alfa dalgaları üretilmesini sağlıyor. Bu dalgalar vücuttaki hormon salınımını düzeltiyor, tansiyonu düzenliyor, uykusuzluk ve obezite gibi sorunların üstesinden geliyor.

Cihazı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.