MENU

Mahkemeler “BTK ceza kesmeden önce uyarsın” dedi

T-Mobile bedava Netflix ile müşteri arayacak

08/09/2017 Comments (0) Views: 50 MANŞET, TURKCELL

Dergilik basını kurtaracak diyorum ve bunda ciddiyim

Turkcell, Dergilik uygulamasının son durumunu anlatan bir bülten gönderdi. O bültenden birkaç rakam vereyim sizlere:

Dergilik rafına Ağustos’ta yeni gazeteler de eklendi. Hürriyet, Milliyet ve Vatan’ın yanı sıra Türkiye, Karar ve İstanbul Ticaret Odası gazetelerinin de okunabildiği Dergilik uygulaması, yılın ilk 8 ayında 2,5 milyon kullanıcının cebine girdi. En güncel yayınları dijital platformdan takip etme oranı 8 ayda 3 kat arttı. Dijital yayınların okunma adeti ise 8 ayda 11 milyona ulaştı. Uygulama üzerinden sadece Ağustos ayında 1 milyon 700 bin dergi,  362 bin adet gazete okundu.

 

Ağustos itibarıyla Dergilik’te yer alan dergi sayısı ise dekorasyondan teknolojiye, mizahtan aile ve çocuğa, iş dünyasından moda ve eğlenceye, kadın ve erkek yayınlara 9 kategoride toplam 333’e ulaştı. Dergilik’te en çok okunan yayınlar mizah dergileri oldu.

 

Sadece Turkcell değil, tüm operatör kullanıcılarının yararlanabildiği Dergilik’te yer alan dergilerin tümüne ayda 14.99 TL karşılığında ulaşılabiliyor. Dergilik uygulamasını Turkcell bireysel tarife kullanıcıları tarifelerine ek ücret ödemeden üstelik yanında 5GB interneti ile birlikte yayın içeriklerini takip edebiliyor. Uygulama, Apple Store veya Google Play üzerinden ücretsiz olarak yükleniyor.

Dergilik ile ilgili daha önce basını nasıl kurtarabileceğine dair böyle bir yazı yazdım. Sözlerimin hepsinin arkasındayım.

Turkcell bir an önce özellikle gazete ve dergi tarafında bunu herkese yayacak adımlar atmalı ve gazeteciliği tekrar para kazanır bir mecra haline getirmelidir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: