MENU

İnternet komisyonunu korkuyla beslemek

Blackberry Porsche’a Vodafone ile bindi

25/05/2012 Comments (0) Views: 231 MANŞET, TURKCELL, ULUSLARARASI TELEKOM

Çukurova şimdilik Turkcell hisselerini kullanabilecek

Çukurova grubu bir açıklama yaparak bası bilmeyen internet yayın organlarının Turkcell davasında önemli karar başlığı atmasına vesile oldu. Daha önce bu konularda Alfa ve Çukurova neden ve neyi tartışıyor veya Karamehmet’in 5 Mart’a kadar ödeme şartı kalktı şekilde yazılar yazmış biri olarak konuyu size açıklama zorunluluğu hissediyorum.

Bilindiği gibi Çukurova ve Alfa grubu arasında uzun süredir devam eden mahkeme vardı. Bu davanın devamı sırasında mahkeme hisse kullanımının kimde kalacağını araştırmaya başladı. Bu konuda Alfa lehine bir karar da aldı. Karara göre eğer Çukurova 5 Mart’a kadar 1.45 milyar dolar vermezse hisselerin kullanımı Alfa’ya geçecekti. Ama hisse kullanımını alması Çukurova’nın nihai durumunu etkilemeyecekti, yine hisselerin davanın en son günü Çukurova’dan alınması da söz konusu olabilecekti.

Çukurova buna itiraz etti ve tezlerini sundu. Mahkeme onu haklı buldu ve 1.45 milyar dolar vermeden hisseler sende kalsın dedi. Alfa buna itiraz etti, mahkeme tekrar mütalaa etmeye başladı ve sonunda Çukurova’yı tekrar haklı bularak Alfa’nın itirazını reddetti. Bu noktada Çukurova ve Alfa arasındaki temerrüd davası kapanmış olmuyor. Çukurova hala hisselerini temerüde düştüğü için kaybetmiş durumda ve bunun son temyizini sürdürüyor.

Geçmişini bilmediği için damdan düşer gibi yazan arkadaşlara ve kamuoyuna duyurulur.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.