Çinliler Türkiye’ye Bukombin ile modadan giriyor

0
158

bukombinDünya çapında lider 3. jenerasyon sosyal e-ticaret alışveriş merkezi olarak gösterilen YuuZoo Corporation şirketi (“YuuZoo” SGX: AFC) Türkiye’nin en büyük sosyal moda e-ticaret kaynağı olan Bukombin ile Çin Halk Cumhuriyeti adına münhasır ortaklık sözleşmesi imzaladığını duyurdu. İmzalanan sözleşme uyarınca, YuuZoo Bukombin.com’u, Çin için tamamen bölgesel ve mobil ile kullanılan sosyal e-ticaret alışveriş merkezi www.yuuzoo.cn’nin bir parçası olarak Çin’de faaliyete geçirecek.

Türkiye’deki en büyük sosyal moda e-ticaret kaynağı olan Bukombin ise ülkenin sosyal medyadaki 4. en güçlü markası olarak sıralandı. Yayın hayatını takiben 18 ay içerisinde Bukombin.com, Facebook üzerinde 2.4 milyon takipçi ve 40 milyon dolarlık bir iş hacmi meydana getirdi.
www.yuuzoo.cn; Çin’de 700 milyonun üzerinde izleyiciye ulaşan Çin’in ikinci büyük TV ağı olan Shanghai Media Group (‘SGM’) grubunun spor, yaşam stili ve casual oyunlar bölümünün sahibi Great Sports Media Co Ltd (“GSM”) ile yapılan münhasır bir ortaklık içerisinde Çin’de pazarlanıyor.

“E-TİCARET PİYASASINDA 3 MİLYAR DOLARA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ”

Bukombin.com CEO’ su Can Demirer, YuuZoo ile yapmış oldukları ortaklık konusunda yaptığı değerlendirmede, “Çin Dünya’nın en büyük ve en hızlı büyüyen e-ticaret piyasasıdır. YuuZoo ile birleşmek bizim büyümemizde son derece stratejik bir öneme sahiptir. 2013 yılında, Çin’deki e-ticaret piyasası 300 milyar Amerikan Dolarıdır. Bizler YuuZoo ile olan işbirliğimizin ilk yılında, bunun %1’ine yani 3 milyar Dolara ulaşmayı umut ediyoruz. Bizler, YuuZoo’ nun tek sosyal merkezli, mobil ile kullanılabilen ve tamamen bölgesel Çin e-ticaret pazar yeri olarak bunu
başarabileceğimize inanıyoruz” dedi.

YuuZoo Corp Başkanı ve CEO’su Thomas Zilliacus ise birleşme hakkında şu şekilde konuştu: “YuuZoo, ortaklık konusunda oldukça heyecanlı ve Bukombin.com’un Çin’deki piyasa girişimi için YuuZoo’yu seçmiş olmasından dolayı çok mutlu. Bukombin Türkiye’de olağan üstü bir şekilde başarılıdır ve Çin’dekine benzer bir şekilde, ticari bir alt yapı ile ülke içerisinde hızla gelişen diğer bir e-ticaret karşılanacağına inanıyorum. Bukombin’i, sosyal e-ticaret alışveriş merkezimizdeki hızla büyüyen güçlü markalar kadromuza eklemiş olmamız, tüm markalara yarar sağlayacak ilave bir ticaret yoğunluğu oluşturacaktır.”

En iyi markalar, en iyi online alışveriş siteleri ve yeni sezona dair binlerce ürünü tek bir çatı altında toplayan bukombin.com, sezon trendlerinin kolayca takip edebileceği, yepyeni alışveriş platformlarının keşfedilebileceği, sosyal içerikli bir alışveriş platformu olarak hizmet veriyor. Türkiye’de Mart 2013’de yayın hayatına başladıktan sonra 18 ay içerisinde 3milyona ulaşan sosyal medya hesapları ile Facebook Türkiye raporlarında en güçlü 4. marka olarak seçildi.

Kullanıcılar tarafından bugüne dek 1milyonun üzerinde kombin yapılan sitede, dünyaca ünlü Markalar da dahil olmak üzere e-ticaret platformlarından sağlanan milyonlarca ürün kullanıcılara sergileniyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.