MENU

Evin etrafındaki baz istasyonlarını internetten görebiliyoruz

Gidemediğim “2 kat hızlı internet” toplantısından not ve sorular

08/11/2013 Comments (1) Views: 331 ANKARA, MANŞET, OPERATÖRLER

BTK’dan mecburi KEP töreni

kep bebekBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), işletmecilere, herhangi bir hak kaybına uğramamaları için elektronik tebligata elverişli kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi zorunluluğu getirdi. İşletmeciler, “kayıtlı elektronik posta hizmet sağlayıcısı” olarak yetkilendirilmiş şirketlerden temin edilecek elektronik tebligata elverişli kayıtlı elektronik posta adreslerini 22 Kasım 2013 tarihine kadar BTK’ya bildirecek. BTK’nın internet sitesindeki duyuruya göre, Elektronik Haberleşme Kanunu, Tebligat Kanunu ve Elektronik Tebligat Yönetmeliği hükümleri uyarınca tebligatların elektronik yolla yapılabilmesi için anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin elektronik tebligata elverişli kayıtlı elektronik posta adresi edinmeleri zorunlu kılındı.

Vatandaş olarak önerimiz şudur: Eğer bizim de bir KEP adresimiz varsa işletmeciler bununla sorduğumuz soruyu belli bir zaman dilimi içinde yanıtlamaya mecbur olsunlar… Var mısınız? Böylece herkes birer KEP adresi satın alacak, ülke yeni bir döneme girecektir…

Tags: , ,

One Response to BTK’dan mecburi KEP töreni

  1. Murat Kaykusuz dedi ki:

    Serhat, başlık ve resim muhteşem. Gerçek bir gazetecilik dehası var sende. Haberi nasıl okutacağını çok iyi biliyorsun. Tebrik ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.