ABD’nin GSM devleri iPhone’a karşı rekabeti bir kenara bıraktı

0
137

Eski düşmanlar dost oldu mu denir yoksa denize düşen yılana sarılır mı bilinmez ama ortada bir çıkar birliği olduğu kesin. Azılı düşman olan AT&T, T-mobile, Verizon ve Sprint gibi GSM operatörleri düne kadar birbirleri ile yarışıyorlardı. Ancak işin içine Android  ve iPhone girince mertlik bozuldu. Mobil oyunlar, online mesajlaşma gibi kavramların hakimiyetindeki mobil bir dünya oluşunca operatörler yalnızca ara bağlantı kanalı olarak kaldı.

Bulutlama, internet sağlayıcısı, mobil uygulama pazarı gibi alanlarda fark yaratması beklenen operatörler Google’ın Android Pazarı ve Apple’ın iTunes App Store’u karşısında ikinci plana çoktan düşmüş durumda. Bulutlara kaydedilen müzik, video, radyo dinleme gibi alanlarda daha iyi bir hizmet sunmaya çalışan operatörlerden Verizon’ın mSpot’ı en gözde olan bulutlama programlarından. Sistemden beklenti büyük, şirketi bir 10 yıl daha ayakta tutması bekleniyor.
mSpot’tan radyo dinleyebilir, kayıtlı şarkı ve videolarınıza erişebilirsiniz. Bulutlama hizmeti sağlamada birbiri ile yarışan operatörler Apple iCloud’u çıkarmadan pazarda hakimiyet sağlama niyetinde. mSpot’un hem Android hem de iOS’te çalıştığını vurgulayan mSpot yetkilileri ise kullanıcılara aradıkları her şeyi sunduklarını belirtti. Pazardaki rekabetin en çok son kullanıcıya faydasının olacağı, insanların zaman içinde daha iyi ürünleri daha ucuza temin edebilecekleri dile getirildi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.