MENU

föysbökö köpötöcöm bölgölörömö çölöyör

Facebook veriyi kötüye kullananların başına ödül koydu

27/03/2018 Comments (0) Views: 95 DONANIM, MANŞET, ULUSLARARASI TELEKOM

ABD ‘benim paramı Huawei ve ZTE’ye vermeyin’ dedi

ABD’de iletişim regülasyonunu yapan Federal İletişim Komisyonu (FCC) başkanı Ajit Pai, telekomünikasyon şirketlerinin ABD ulusal güvenlik tehditleri olarak tanımlanan kurumlardan altyapı ve hizmet almak için devlet fonlarını kullanmasını yasakladığını doğruladı.

FCC yetkilileri, operatörlerin FCC’nin 8 milyar dolarlık Evrensel Hizmet Fonu’ndan gelecek parayı yasak listesindeki satıcılardan ekipman satın almak için kullanmasını yasaklayacağını söyledi.

Bu açıklamayla beraber en çok zarar görecek olan ülke elbette ABD’de çok ciddi miktarda telekom ürünü satan ZTE ve Huawei’nin anavatanı Çin olacak.

Pai, bu açıklamayı yapma sebebini şöyle açıkladı: “ABD çıkarlarının tersine hareket ettiğini söylediğim kurumlar, bu kurumların virüs yaymak, DDOS saldırıları başlatmak ve ABD iletişim ağları üzerinden veri çalmak için ağ donanımlarındaki “gizli arka kapıları” kullanmaya yönelik kötü niyetli çabaları engellemek olarak  yardımcı oluyor. FCC olarak tek başımıza iletişim tedarik zincirimizin bütünlüğünü koruyamasak da, ağlarımızın güvenliğini korumak için hükümet ve endüstri çapında çaba sarf etmeliyiz.”

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.