MENU

İnterneti sansürleyince mi alan adı satılığa çıktı?

İnternet yıkılıyor, AKPli vekiller yer isimlerini tartışıyor

07/02/2014 Comments (1) Views: 99 ANKARA, MANŞET, Sansür

27 torbacı vekille yazışmalar – 2

Bugün altına imza attığınız internet yasası hakkında size birkaç önemli bilgi vermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi yeni çıkan kanun maddelerinde bizim en çok yakındığımız konulardan biri sürekli ve düzenli olarak gözetim altında olacağımız. Siz bizim gözetimde olmayacağımızı, sadece girip çıktığımız internet sitelerinin adreslerinin bulunacağını söylediniz. Aynı şeyin aradığımız arandığımız telefon numaralarıyla da yapıldığını, bunu operatörlerin ticari amaçlarla yıllardır yaptığını dile getirdiniz.
Şuna dikkat edin: Bir internet adresi telefon numarası gibi değildir. Tekrar girilebilir ve girildiğinde ilk giren kişinin de gördüğü hemen tüm bilgileri kapsar. Kaldı ki bir insanın kim olduğunu girdiği internet sitesinden, okuduğu gazeteder, gazetede takip ettiği köşe yazarından anlayabilirsiniz. Yani sizin herkes için 2 yıl boyunca tutulmasını istediğiniz bilgilerle bir kişiyi fişleyebilir, onun hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz.
Eğer hayır kesinlikle söylediğin yanlış diyorsanız sizlerden bir ricam var: Lütfen hergün girdiğiniz internet sitelerini ve adreslerini eksiksiz olarak bizlerle paylaşın. Eğer hergün girdiğiniz internet adreslerini görmek fişleme değilse sizlerin tüm internet giriş çıkışlarınızı bizimle paylaşmanız sorun olmasa gerek. Eğer ben paylaşamam çünkü yanlış olun diyorsanız… 40 milyon internet kullanıcısının tüm gün internette ne yaptığı bilgisini 2 yıl boyunca tutarak nasıl bir yanlışa imza attığınızı düşünün.
Ben sizin yerinizde olsam böyle bir kanunun altında imzam olduğu için çok utanırdım

One Response to 27 torbacı vekille yazışmalar – 2

  1. Utanacak kapasitede insanların oralara sizamamasi için çok ciddi önlemler alınıyor ve buna da buralarda ileri demokrasi deniyor. Niye meclisin 2/3 ü müteahit, emlakci, toprak ağası ve taşra avukatı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.