Telekomdan konuşmayan ankesörlere 2 dakika avans

0
279

TT ANKESÖRLÜ TELEFON KAMPANYASI 2Ankesörlü telefon eskiden bizim hayat kurtarıcımızdı. Cep telefonları yokken evdekilere akşam geç geleceğimizi, kız arkadaşımıza buluşma yerimize geldiğimizi onun neden hala evde olduğunu, otobüsün mola yerinde yolculuğun gayet keyifli geçtiğini hep ankesörlü telefonlarla haber verdik. Sonra cep telefonları geldi ve sadece hapishaneler ve askeri tesislerde ankesörlü telefonlar kullanılır oldu.

Türk Telekom’un yılın ilk gününde gönderdiği bültene göre şu anda 52 bin ankesörlü telefon kalmış ülkede… Başlatılan kampanya kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında cadde, sokak ve okullardaki 52 binden fazla ankesörlü telefon ile 26 Mart 2015’e kadar yapılacak tüm şehir içi ve şehirler arası konuşmaların ilk 2 dakikası bedava olacakmış.

Telefon kartı ve kredi kartı ile güvenli ve zahmetsiz bir şekilde kullanılabilen ankesörlü telefonlardan kampanya boyunca yapılacak görüşmelerin ilk 2 dakikasına ücret ödenmeyecek. Ancak kampanya Türkiye çapında askeri birlikler ve cezaevleri dışında kalan tüm ankesörlü telefonlarda geçerli olacak. Yani ankesörlü telefonların en çok (tek) kullanıldığı yerler hariç…

Bültende cep telefonu ararsak o da ücretsiz mi veya yurt dışı aramalar aynı şekilde geçerli mi sorularının cevabı yok. “Mesela kartımı taktım 1 dakika 50 saniye konuşup konuşup kapattım o zaman ne olacak” sorusunun dahi cevabı yok.

Meraklısına gereksiz not: Ankesör kelimesi Fransızca’da encaisseur, tahsildar anlamına geliyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.